63 seanse, 17 spotkań, Idź przodem, bracie w ramach wieczoru specjalnego z serialami Netflixa, Cztery córki podczas Kina na Rynku, a późnym wieczorem „Home is where I want to be, pick me up and turn me round…”, czyli kultowy koncert Talking Heads Stop Making Sense w Arsenale
„Potwory są słupami granicznymi, oddzielającymi dopuszczalne od niedopuszczalnego, to, co wolno, od tego, co zabronione. Ich potworność jest wyolbrzymionym odstępstwem od normy, mitologicznym odpowiednikiem ostrzeżenia: «Dalej się tak wykrzywiaj, a zostanie ci to na zawsze»” – podkreśla Jess Zimmerman w swoich esejach Kobiety i inne potwory. Tworzenie nowej mitologii. Tymczasem filmowe potworzyce, zamieszkujące sekcję Trzecie Oko, na przekór zaleceniom bezwstydnie wykrzywiają się dalej. Nieonieśmielone wznoszonymi przed nimi ograniczeniami, ignorują napomnienia, wystawiają pazury i suną łapskami po własnych ścieżkach. Zatem: odwagi! Zachęcamy, żeby w festiwalowy wtorek podążyć śladem potworzyc. Dziś spotkacie: Marię w Dotyku (13:15), Kalię w Animal (19:00), Bellę w Biednych istotach (21:45) oraz Irę, Malin i Ka w Tańcach umarłych dziewczyn (22:15).
63 seanse w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz wybitne Cztery córki w ramach Kina na Rynku (22:00), 17 spotkań z gościniami i gośćmi festiwalu, Idź przodem, bracie podczas specjalnego wieczoru z serialami Netflixa, oprowadzanie artystyczno-kuratorskie po wystawie KROKI / STEPS. Późnym wieczorem – szansa na wygranie karnetu na przyszłoroczną edycję festiwalu w ramach quizu Watching Closely, a jeszcze późniejszym wieczorem tańczymy i śpiewamy do muzyki Talking Heads, czyli pokaz kultowego koncertu Stop Making Sense w Arsenale.
gość: Miguel Gomes
gościni: Magda Lipska (ekspertka, kuratorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej)
gościni: Ena Sendijarević
gość: Deimantas Narkevičius
gość: Gō Hirasawa (ekspert kina japońskiego)
gość: Yorgos Zois
goście: Agnieszka Zwiefka, Kacper Czubak (autor zdjęć), Zofia Kujawska (producentka)
goście: Klaudia Fortuniak (reżyserka filmu Końce i początki),Lulu Pomorova (reżyserka filmu Wszystko dla mojej przyjaciółki), Ania Płonka (reżyserka filmu Leben), Kinga Pudełek (reżyserka filmu Pies pogrzebany), Maks Rzontkowski (reżyser filmu Jak być męczennikiem)
gość: Marcelo Caetano
gość: Gō Hirasawa (ekspert kina japońskiego)
gość: Gábor Reisz
goście: Łukasz Dzięcioł (producent), Kacper Wysocki (scenarzysta), Anastasiia Pustovit (aktorka), Marcin Kowalczyk (aktor)
gościni: Sofia Exarchou
goście: Michael Fetter Nathansky, Aenne Schwarz (aktorka), Virginia Martin (producentka)
gość: Lev Kalman
gościni: María G. Royo
gość: George Rush (producent)
Nie spać, chodzić, zwiedzać! Dziś o 18:00 zapraszamy na kolejne oprowadzanie artystyczno-kuratorskie po wystawie KROKI / STEPS. Scenę Artystyczną mamy przyjemność współorganizować z BWA Wrocław.
Na rozgrzanie umysłów: quiz zaprzyjaźnionej ekipy Watching Closely, która tradycyjnie sprawdzi Waszą wiedzę o kinie.
Na rozgrzanie całego ciała: najlepszy film koncertowy w historii kina (według wszelkich źródeł). Jonathan Demme (Milczenie owiec), mistrz dokumentów muzycznych, jest bliski perfekcji w przenoszeniu na ekran kinowy emocji towarzyszących scenicznej ekstazie. W Stop Making Sense zadanie było jednak łatwiejsze: Talking Heads to samograj. Kosmiczna energia, ponadczasowy styl i muzyka, która jest wiecznie młoda. Macie już więc plan na wtorkowy wieczór: wielki ekran na scenie w Arsenale, a pod sceną roztańczeni Wy.
Kilka seansów dziennie w fotelu na pewno odbija się na Waszych plecach. I choć zaproponowaliśmy w tym roku wyjątkowo ruchliwy program (sekcja Let’s Go, Scena Artystyczna w całej swojej rozciągłości), to warto z troską pomyśleć o naszych ciałach. Właśnie dlatego wspólnie z Akademią Ruchu zapraszamy na jogę dla festiwalowiczów i festiwalowiczek – codziennie do 28 lipca w godz. 11:30 przy ul. Ruskiej 47/48a.
Pojedyncze zajęcia, za okazaniem karnetu/akredytacji/biletu festiwalowego kosztują 25 zł, a żeby się zaklikać na wybrany dzień, wystarczy zeskanować kod QR z grafiki (vide poniżej), założyć konto i zapisać się na zajęcia. Płatności za zajęcia dokonuje się przez system, do którego skieruje Was strona, ale jeśli pojawią się problemy z opłatą online, można zarezerwować miejsce telefonicznie, pod numerem 600 389 464. Obowiązuje limit 25 osób na pojedyncze zajęcia. Na miejscu jest szatnia, prysznice i maty dla osób uczestniczących w zajęciach.
I nie tylko. O Wasze podniebienia dbamy w tym roku razem z Dominiką Chomicz – szefową kuchni w Piekarni Sąsiedzi oraz Jakubem Wróblewskim – specem od prostych i smacznych przepisów, którego znajdziecie na Instagramie jako @gotujzdiego. Wspólnie przygotowaliśmy wyjątkową kompozycję propozycji do jedzenia. Na ochłodę w upalne dni polecamy też Frtiz Colę albo Lecha bezalkoholowego. Gdzie? No przecież, że w Nowym Bistro w Kinie Nowe Horyzonty. Pamiętajcie, że po okazaniu i dokonaniu płatności specjalną festiwalową kartą Visa, każda kawa w bistro będzie kosztować tylko 5 zł.
W trakcie Nowych Horyzontów dbamy nie tylko o zaspokojenie Waszego głodu dobrego kina. Bogaty program festiwalu idzie w parze z równie bogatą ofertą gastronomiczną Wrocławia, dlatego – jak co roku – polecamy nasze ulubione i zaprzyjaźnione restauracje oraz kawiarnie, w których znajdziecie wyjątkowe zestawy, zniżki i specjalne festiwalowe smaki. W tym roku karmimy także ducha: zniżki czekają na Was również w księgarniach i muzeach.
Na sobie: klasyczna bluza crewneck, bluza z kapturem i t-shirt oraz perfumy od Bohoboco, a pod sobą: nowohoryzontowe skarpety od Many Mornings. W ręku: kubek od Zakwasu, a w kubku kawa, którą przygotowaliśmy we współpracy z good good i Runty Roaster. W tym roku można smakować, doświadczać i otulać się Nowymi Horyzontami na wiele różnych sposobów. Wszystkie te dobroci znajdziecie w sklepach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz w good good concept, a część kupicie także online.
Zajrzyj do festiwalowego sklepu