Gruzei w ślad za Peterem Tscherkasskym i Siegfriedem A. Fruhaufem nawiązuje swoim filmem do historycznej produkcji braci Lumiére. Austriackie Wyjście robotników z fabryki posiada rzadki w kinie eksperymentalnym kontekst społeczno-polityczny, który automatycznie narzuca interpretację ideologiczną. Reżyserka troszczy się o stronę formalną swojego filmu, jednak ważniejsze od niej staje się znaczenie, jakie niesie ze sobą opuszczający fabrykę anonimowy tłum.
Crossing Europe FF 2013 – Local Artist Award; Nashville FFl 2013 – Best Experimental Short
Urodzona w 1983 roku. Studiowała sztukę eksperymentalną i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Sztuki w Linz (Austria). Ukończyła również Wydział Sztuki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara oraz sztuki wizualne na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie. W swojej twórczości Gruzei wykorzystuje osiągnięcia filmu, fotografii, wideo i performance’u. Obszarem jest zainteresowań jest użycie mediów jako narzędzi politycznych, socjologicznych i kulturowych.
2007 L.A. Work Shift – Intersection of Lives and Highways (doc., short)
2009 Dialoge I–IV (short)
2012 Wyjście robotników z fabryki (znowu) / Die Arbeiter verlassen die Fabrik / Workers Leaving the Factory (Again) (short)